Tiếng Việt

%NHATRANG_VIETNAM%

Detail destinace

Mekong Delta Vietnam - transparent

za cenu .

Řeka Mekong pramení v Tibetu a ústí do Jihočínského moře. Vietnamci jí říkají "řeka devíti draků", protože se rozlévá do velkého množství ramen. Každoroční usazeniny zvětšují Mekong až o 79 metrů.

Vliv řeky je významný zejména pro pěstování rýže a kávy.Rýží zásobuje řeka celý Vietnam. Značná část úrody rýže, až ¾ , jde také na export. Obyvatelé ale trpí každoročními záplavami, jež také způsobují obrovské ztráty při pěstování rýže. Proti záplavám a zvyšující se hladině řeky místní obyvatelé bojují tak, že si staví domy na bambusových kůlech.

 

Delta řeky Mekongu byla pravděpodobně osídlena již v dávném pravěku. Archeologické nálezy ukazují, že oblast byla důležitou součástí království Funan a okolí řeky bylo osídleno po celá staletí. Po celou dobu byly v permanenci rušné přístavy a obchodní kanály.

Z geografické stránky tvoří region jakýsi trojúhelník, rozpínající se na západ od Ho Či Minova města s vrcholy My Tho na východě, Chau Doc a Tien Ha na severozápadě a Ca Mau a Jihočínské moře na jihu Vietnamu. Vyskytují se tu různé krajiny, od hor a vysočin na severu a západě, po ploché záplavové oblasti na jihu. Půdu spodní delty tvoří především usazeniny z Mekongu a jeho přítoků.

Při plavbě lodí si všimnete jedné zvláštnosti - na přídí jsou namalovány veké oči, které měly v minulostichránit před krokodýly. Dnes zde krokodýli už nežijí a oči prý slouží k tomu, aby loď viděla na cestu a vždy bezpečně připlula domů.

Plovoucí trhy Can Tho

V blízkosti největších města regionu Can Tho můžete navštívit plovoucí trhy. Lodě a loďky denněpřivážejí čerstvé ovoce, zeleninu a květiny za více než příznivé ceny. Nejvhodnější doba k návštěvě trhu je mezi šestou a devátou hodinou.

 Chau Doc

Město Chau Doc je zajímavé především svou polohou. Leží nedaleko kambodžských hranic a žije zde mnoho khmérských, čamských a čínských obyvatel. Každá z těchto menšin zde má své chrámy. Na poměrně malém prostoru si tedy můžete porovnat kulturní a architektonické zpracování místa. Přijedete sem buď autobusem,nebo autem. Nejlepší je připlout lodí po řece Mekong.

Zelené ostrovy v deltě Mekongu

Na loďkách můžete prozkoumat celou deltu řeky Mekong s množstvím úrodných ostrůvků, pojmenovaných po mýtických zvířatech. Během plavby se můžete kochat pohledem na krásu ostrůvků. Jsou porostlé kokosovými palmami a plantážemi cukrové třtiny.