Tiếng Việt

%NHATRANG_VIETNAM%

Detail destinace

Hoian Vietnam - transparent

za cenu .

Hoi An patří k nejhezčím vietnamským městům. Leží na břehu řeky a kdysi bylo nejvýznamnějším mezinárodním přístavem jihovýchodní Asie.

Najdeme zde pozůstatky hinduistických chrámů,ale i pagody a chrámy stále využívané. V My Son se setkáme s památkami na čamskou kulturu. Pro cestovatele a obdivovatele budhistických poutních míst jsou známé Mramorové hory. V historickém centru města můžeme obdivovat japonskou, holandskou i čínskou architekturu. Město se stalo oblíbeným cílem nezávislých cestovatelů. Vietnamskou válkou je Hoi An téměř netknuto. Město je zařazeno naseznam Světového kulturního dědictví UNESCO.

 Svou architekturou, kulturou a poutními místy je Hoi An stavěn na roveň metropolím jihovýchodní Asie, jen je mnohem menší.Je srovnáváno s Angorem v Kambodži, Borobudurem v Indonésii, Ayathayou v Thajskou či Baganem v Barmě. Neodolatelná atmosféra města vás přenese na několik století zpět. Město je živoucím muzeem. Do historického centra je zakázán vjezd aut, prohlídku je nejlépeabsolvovat pěšky.

 Zde je velká nabídka  krejčovských dílen , kde si můžete nechat ušít do druhého dne oblek na míru. Návštěvou krejčovství také začíná návštěva každého místních poměrů znalého turisty. Prohlídka města může pokračovat ulicemi s kavárničkami a restauracemi, ale toto je atraktivní až po setmění, při večerním osvětlení. 

Jedním ze symbolů Hoi Anu je japonský krytý most (Chua Cau) s budhistickou pagodou uprostřed. Tento most na malé říčce byl postaven japonskou komunitou v roce 1593. Spojuje japonskou a čínskou čtvrť ve městě. Na obou stranách mostu jsou oltáře s patrony, psy na jedné straně a opicemi na stranědruhé. Most je jednou z hlavních turistických atrakcí města. Na druhé straně mostu jsou obchůdky s uměleckými předměty a obrazy místních umělců