Tiếng Việt

%NHATRANG_VIETNAM%

Detail destinace

Halong Vietnam - transparent

za cenu .

 Zátoka Ha long: - UNESCO

Největší atrakce ve Vietnamu .  Zátoka Ha Long patří nepochybně k jednomu ze zázraků přírody. Letos byl zvolen jako 1 ze 7 přírodních divů světa.  Jsou zde vlastně dvě zátoky, které spolu sousedí - Ha Long a Bai Tu Long Bay. Známější je ale jižnější Ha Long, který se v roce 1994 stal součástí přírodního bohatství UNESCO.
Na pobřeží Ha Long se nachází asi 100 m široká a více než 500 m dlouhá písčitá pláž Bai Chay. Ta je na návětrné straně oceánu a vane tu proto skoro pořád bríza.

Z vod zálivu vystupuje asi 3 000 ostrovů a ostrůvků. Průzračná voda smaragdové barvy dodává všemu zvláštní půvab. Jen některé ostrovy a skály mají jména, většina je bezejmenných. Největší z nich je Cat Ba, na kterém je národní park.
V zálivu je také asi 100 jeskyní, přístupných je však jen několik. Známá je například Hang Dau Go, která se skládá ze tří komor s krápníkovými útvary. V jedné komoře stěny jeskyně světélkují, pokud byly předtím ozářeny jasným světlem. Další zajímavé krápníkové jeskyně jsou Hang Sung Sot nebo Hang Trong, nazývaná také jako Jeskyně bubnů.

Záliv se nachází přibližně 165 km od Hanoje. V blízkosti Bai Chay je postaveno mnoho hotelů a domů pro ubytování turistů. Po zálivu Ha Long se pořádají plavby, je ale také možno pronajmout si vlastní člun pro plavbu po okolí, uniknout poměrně velkému ruchu na pobřeží a plně tak užít ojedinělé krásy zdejší přírody. Návštěva národního parku na ostrově Cat Ba také rozhodně stojí za návštěvu, stejně jako jeho krásné písčité pláže.