Tiếng Việt

Potápění

Potápění

 

Existuje ještě kus světa, téměř panensky nedotčený časem a turismem, kde si budete pod vodou připadat opravdu jako v potápěčském ráji. Chcete-li do něho nahlédnout, je čas vypravit se do Vietnamu! Nejnovějším potápěčským cílem se stává právě dosud opomíjený Vietnam.

Nha Trang, se svými 400 různými druhy korálů, pestrým a bohatým podvodním životem, nabízí úžasná místa k potápění. Tato oblast je proslavena svými krásnými plážemi a tyrkysově průzračným mořem, kromě období dešťů. Panuje tady příjemné klima s průměrnou roční teplotou 23 stupňů Celsia. V okolí Nha Trangu leží při pobřeží 71 ostrůvků, které omílá křišťálově modrá voda. Můžete si vybrat, na který ostrov vyrazíte - parádním šnorchlováním jsou vyhlášené Hon Mun nebo Hon Mot. V oblasti se vyskytuje 400 druhů korálů. Toto číslo patří k nejvyšším na světě, což bezesporu zajišťuje úžasnou podívanou.

 

 

Jeremy Stein proslavil Nha Trang potápěním v polovině 90. let 20. stol. Vláda přijala tento sport v roce 2003. Marine Park stanovil chráněnou oblast na potápění na ostrově Hon Mun. Ostrov nabízí mnoho možností pro dlouhé ponory, s fascinujícími korálovými útesy a barevnými mořskými živočichy.