Tiếng Việt

Sapa

Sapa

Současná Sapa si drží lokální charakter, kterému na barvitosti dodávají četné etnické menšiny, zejména Hmongové a Červení Zaové. Rýžová pole a pohoří Hoang Lien, sahající až do výšky více než 3 000 metrů, tvoří krásu tohoto malebného regionu severozápadního Vietnamu.

Sapa je nejnavštěvovanější lokalitou severozápadního Vietnamu. Toto bývalé horské letovisko, jehož stavba byla dokončena v roce 1922, je dnes nejnavštěvovanější lokalitou severozápadního Vietnamu. Město Sapa leží v překrásném údolí nedaleko čínských hranic, přičemž se krásná okolní krajina skládá z kaskádovitě uspořádaných rýžových políček, které se šplhají po svazích vysoko nad městem. Okolní hory bývají zpravidla zahaleny mlhou.

 

 

Údolí a osady obklopující Sapu jsou domovem četných horských kmenů, jejichž příslušníci přicházejí do města za obchodem. Město a jeho obyvatelé to neměli nikdy moc jednoduché, přečkali několik válečných konfliktů, dnes je Sapa znovuobjevena díky turistickému ruchu a to znamenalo pro město nový rozmach.

Období sucha trvá v Sapě zhruba od ledna do června. Největší zimu a nejvíce mlhy si užijete v lednu a únoru, od března do května bývá většinou velmi příjemně a léta zde bývají velmi teplá navzdory dešťům, které jsou v době od června do srpna. Od září do poloviny prosince je zde též velmi příjemně. Pokud můžete, navštivte Sapu v týdnu, v sobotu bývají tradiční trhy a město je zavaleno davy turistů. Ve všední dny se též konají trhy a město si můžete lépe užít a podnikat procházky městem a též v okolí.

 

 

Ze Sapy lze dojít pěšky k dalším osadám, nejbližší je Cat Cat, další populární jsou Ta Phin, Sin Chai.

Sapu obklopuje pohoří Hoang Lien, součástí horského masivu je též nejvyšší vietnamská hora Fan Si Pan 3 143 m n.v. Vrchol hory se tyčí přímo nad městem  a je většinou v mracích, občas je též pokryt sněhovou pokrývkou. Vrchol je možno dosáhnout pěšky ze Sapy (19 km), trasa je ale náročná a obvykle trvá se zpáteční cestou 3 až 4 dny.