Tiếng Việt

Phan Thiet

Phan Thiet

Město Phan Thiet leží asi 200 kilometrů od Ho Či Minova Města, jižně od zátoky Cam Ranh. Město má bohatou historii, je spojováno s čamským královstvím. Dnes se orientuje především na rybolov. Nacházejí se tu ale také krásné pláže, s nejznámější turistickou atrakcí – pláží Mui Ne. Jsou vhodné především pro rodinnou dovolenou.

Phan Thiet leží v provincii Binh Thuan, na nejjižnějším úseku středního Vietnamu. V minulosti neslo název Binh Dinh Thuan a bylo součástí království Čam. Dnes žije ve městě asi 100 000 obyvatel, zabývajících se především rybolovem a zpracováním ryb. Vyrábí se zde známá rybí omáčka Mam Noc hojně používaná ve vietnamské kuchyni. Nemůžete si tu nevšimnout štiplavého zápachu, jenž je s výrobou této omáčky spojen.

Ulice města jsou lemovány koloniálními vilami. Kromě pláží patří k atrakcím města Ho Či Minovo muzeum a Ong Pagoda.

Letovisko Phan Thiet je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Je kombinací vietnamských tradic pohostinnosti, spojených s luxusem, kvalitními službami a příjemnými lidmi. Když k tomu připočtete písečné pláže, azurově modré moře, tak se nenajde nikdo, kdo by nebyl spokojen. Je zde možnost sportovních aktivit všeho druhu, vodních sportů a také přímo na pláži leží jeden z nejlepších golfových resortů ve Vietnamu. Od srpna do prosince, s příchodem větších vln, si na své přijdou vyznavači surfingu.

 

 

Některé pláže jsou lemovány vysokými kokosovými palmami, na jiných jsou obrovské červené písečné duny.

Starobylá čínská Ong Pagoda stojí v městské čtvrti Duc Hghia. Byla založena v roce 1770, v roce tygra. Uctívali zde sochu Quang Thanh De Juana, společně s dalšími sochami Buddhy.

Po mnoho gererací byla Ong Pagoda místem, kde se setkávají lidé k modlitbám za šťastný a spokojený rodinný život. Tato setkání se konají při příležitosti tradičních národních novoročních dnů.

Bai Rang leží 15 kilometrů severovýchodně od města, na okraji lesa. Je asi nejkrásnější pláží Phan Thietu. Okolo pláže rostou kokosové palmy.

Dalšími místy, které byste měli navštívit, jsou Da Ong Dia (balvany zemského Boha) a Suoi Tien (pohádkové proudy). Suoi Tien se nachází v blízkosti silnice z Phan Thiet do Mui Ne. Na začátku fantastické krajiny je skromný domeček na silnici. Sundejte si boty a pusťte se do malých potoků. Vody je těsně nad kotníky, maximálně do půl lýtka, ale užijete si hodně zábavy.

 

 

Snad nejznámější turistickou atrakcí v oblasti Phan Thietu jsou písečné duny Mui Ne a pláž Mui Ne.

Pláž Mui Ne s písečnými dunami a nádherně teplým tropickým počasím je ideálním místem pro koupání, zejména v jižní části. Je to neobyčejně krásná pláž na břehu Jihočínského moře, se sluncem, pískem a azurovou vodou. Vanou tu také silné mořské větry, takže si na své přijdou i vyznavači kitesurfingu a windsurfingu. Kombinace slunce, písku a hluboké mořské tyrkysově zbarvené vody vytvořila dechberoucí nádhernou lokalitu pro návštěvníky.

6 km severovýchodně od Phan Thietu můžete navštívit komplex Po Sha Nu. Zachovaly se pouze tři věže, které však vypovídají o mistrovském provedení uměleckého stylu Hoa Lai, jenž zde čamští stavitelé na konci 8. stol. použili. Čamové jsou dnes ve Vietnamu národnostní menšinou čítající kolem 60 000 příslušníků žijících převážně podél pobřeží mezi Nha Trangem a Phan Thietem a v provincii An Giang v deltě Mekongu. Vedle tohoto komplexu si můžete prohlédnout ještě pagodu Buu Son.