Tiếng Việt

Con Dao

Con Dao

 

Název Con Dao označuje unikátní shluk patnácti ostrovů a ostrůvků ležících 180 km jižně od Vung Tau.

Největším z nich je z části zalesněný ostrov Con Son o rozloze 20 km2, který je lemovaný zátokami, plážemi vhodnými ke koupání a korálovými útesy. Ostrov je také znám pod svým poevropštělým malajským názvem Iles Poulo Condore, což v překladu znamená Tykvový ostrov. Hlavním exportním artiklem ostrova je týkové a borovicové dřevo, ovoce, oříšky kešu, perly, mořské želvy, humři a koráli.

 

 

Neohroženému cestovateli se zde naskytne kromě příležitosti k prozkoumání jeho bohaté,  byť tragické minulosti, také vše, po čem touží srdce každého pravověrného milovníka přírody či plážového povaleče. Zhruba 80% plochy ostrova zaujímá Národní park Con Dao, kde nacházíme nejrůznější zajímavé trasy a také izolované pláže.

Con Dao je nejvýznamnějším hnízdištěm mořských želv. Od března do listopadu lze podniknout fantastickou dvouhodinovou túru napříč rezervací, která začíná nedaleko letištní ranveje. Trasa vede hustou džunglí a mangrovovým porostem až k horské bystřině a Bambusové laguně, což je překrásná lokalita, kde se navíc můžete věnovat šnorchlování.