Tiếng Việt

Vung Tau

Vung Tau

Vung Tau, jedno z nejatraktivnějších přímořských letovisek v jižním Vietnamu, kam od roku 1890 začali jezdit francouzští kolonisté. Je vzdáleno 128 km od Ho Či Minova Města (Saigon). Vung Tau, Francouzům známé jako Cap St. Jacques, se rozkládá na poloostrově vybíhajícím do vod Jihočínského moře. Bohužel kvůli těžbě ropy kazí azurový obzor ropné tankery. Kromě pláží zde naleznete také krásné historické památky. Vung Tau má 300 000 obyvatel, leží 120 km od Ho Či Minova Města.

Jednou z historických památek je Bach Dinh (Bílá vila),  která byla postavena v koloniálním stylu v letech 1898–1916. Stavba sloužila jako letní rezidence císaře Bao Dai, zaujme hlavně díky výhledu na Jihočínské moře a patří k ní zahrada se sochami z řecké mytologie.
 
 
 
 
Komplex Pagoda ležícího Buddhy dokončený roku 1974, leží jen 3 km od města. Nachází se zde chrám Niet Ban Tinh Xa známý též jako Chua Phat Nam nebo též jako Pagoda ležícího Buddhy, patří sem 21 metrů vysoká věž pokrytá  dlaždicemi nebo 12 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy pokrytá mramorem. Areál je  postaven jako obraz zahrady, v níž Buddha vstoupil do nirvány.

Na úpatí hory, 3 km od centra města leží pagoda Thich Ca Phat Dai zvaná též pagoda Sakymuni. Dokončena byla roku 1941, její dominantou jsou 19 metrů vysoká věž Bat Giac a přes 10 metrů vysoká socha Cakya Mouni v zenové poloze.