Tiếng Việt

Vietnam - praktické informace na cestu

Vietnam - praktické informace na cestu

VIETNAM - PRAKTICKÉ INFORMACE NA CESTU

Elektřina: Napětí se většinou pohybuje v rozmezí 220 - 240 V. Zásuvky jsou téměř stejné jako v České republice, v hotelovém pokoji bývá několik odlišných typů. V každém pokoji se ale vždy najde zásuvka, které vyhoví naše jednoduchá dvouvidlice.

Telefon:

Místní telefon: Místní a mezinárodní hovory lze uskutečnit z automatů na karty nebo i na předplacené karty pro mezinárodní hovory. Volání do zahraničí je nejlevnější přes internet, tento způsob volání nabízí téměř každá internetová kavárna.

Internet: Internetové kavárny jsou ve městech po celém Vietnamu.

Pošta: Pošty jsou otevřeny sedm dní v týdnu od 6 do 20 hod. Pohledy se dají běžně koupit v turistických místech společně se známkami. Obyčejný dopis do Evropy dorazí zhruba za 7 dní. Poštovní služby jsou poměrně drahé, za dopis do 10 gramů do Evropy zaplatíte 11 000 VND (75¢), pohled stojí 7 000 VND (45¢). Expresní služby, jako např. DHL či FedEx, jsou také dostupné.

Očkování: Žádné očkování není povinné, některá se pouze doporučují. Doporučená očkování jsou proti břišnímu tyfu a žloutence typu A a B. Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení.

Cestovní pojištění: Naše CK Vám ráda zajistí cestovní pojištění, které Vás ochrání při případných zdravotních a jiných potížích v zahraničí.